Dr. Gifford-Jones: Njerëzit po vdesin pa nevojë nga koronavirusi

Dr. Gifford-Jones: Njerëzit po vdesin pa nevojë nga koronavirusi

Shenim: Ky artikull eshte marre pa lejen tone nga portale te tjera, pasi eshte publikuar fillimisht ne profilin personal te Llambrini Kona dhe faqen Mjekesia Ortomolekulare-Rruga qe kalon me afer shendetit. Ndalohet perdorimi i materialeve te Mjekesise Ortomolekulare pa lejen me shkrim prej nesh!

Irfan Gjeçi, drejtor i Gazetes Molla e Shendetit
Pse kaq vdekje “të panevojshme” nga ky virus kërcënues? Sepse mjekët, autoritetet shëndetësore, administratorët e spitalit dhe politikanët nuk e kanë lexuar historinë. As kinezët!
Këtë javë disa anëtarë të Shërbimit të Lajmeve të Mjekësisë Orthomolekulare (OMNS) u pyetën: “Si do ta trajtoni koronavirusin?” Këtu janë mendimet e ekspertëve që studiojnë potencialin e ushqyesve për të luftuar sëmundjen.
Dr. Andrew W. Saul, një ekspert ndërkombëtar për terapinë me vitamina, thotë: “Koronavirusi mund të ngadalësohet në mënyrë dramatike ose të ndalet plotësisht me përdorimin e menjëhershëm të përhapjes së dozave të larta të vitaminës C. Vitamina C në nivelin e tolerancës së zorrëve, e marrë në doza të ndara gjatë gjithë ditës , është një antiviral i provuar klinikisht, dhe nuk ka të barabartë. ”
Saul shton: “Dr. Robert F. Cathcart, i cili pati përvojë të gjerë në trajtimin e sëmundjeve virale të vërejtura tha: “Unë nuk kam parë ende ndonjë grip që nuk është kuruar ose përmirësuar ndjeshëm nga doza masive të vitaminës C.”

Profesori Victor Marcial-Vega nga Shkolla e Mjekësisë Caribe përgjigjet: “Duke pasur parasysh shkallën relativisht të lartë të suksesit të vitaminës C intravenoze në sëmundjet virale dhe vëzhgimin tim të përmirësimit klinik brenda 2 deri në 3 orë trajtim, besoj fuqimisht se do të ishte i pari im rekomandim për administrimin e koronavirusit. ” Ai shton, “Unë kam përdorur gjithashtu vitaminë C intravenoze për të trajtuar pacientët me grip, ethe tropikale dhe Virusin chikungunya (virus i përhapur nga pickimi i një mushkonje), për 24 vjet.”
Doktor Jeffery Allyn Ruterbusch, Profesor i Asociuar në Universitetin Qendror të Michiganit, thotë: “Unë besoj se të gjithë ne biem dakord për përfitimet e rritura të sasisë së rritur të vitaminës C, kur njerëzit vendosen nën ndonjë gjendje stresuese.”
Dr. Damien Doëning, ish redaktor i Gazetës së Mjekësisë Ushqimore dhe Mjedisit, shkruan: «Gripi i derrit, gripi i shpendëve dhe SARS, të gjitha të zhvilluara në Kinë me mungesë seleniumi. Kur pacientëve iu dha selen, normat e mutacionit viral ranë dhe imuniteti u përmirësua. ”

Disa autoritete të tjera ranë dakord që doza të larta të vitaminës C, së bashku me 3000 IU të vitaminës D dhe 20 miligram zink, ishte një kombinim i mirë për të ndihmuar në luftimin e sëmundjeve virale. Dhe Drs. Carolyn Dean dhe Thomas Levy, të dy autoritetet botërore për magnezin, theksuan se minerali është i përfshirë në 1000 reaksione metabolike dhe se mbajtja e niveleve të përshtatshme përmirëson imunitetin.

Pak njerëz e dinë që doza të larta të vitaminës C rrit imunitetin dhe shkatërrojnë sëmundjet virale.
Ky informacion nuk është i ri. Gjatë epidemisë së madhe të poliomielitit të vitit 1949-50 Dr. Frederick R. Klenner, një mjek i familjes në Karolinën e Veriut, trajtoi 60 pacientë me poliomielit me doza të larta të vitaminës intravenoze C. Asnjëri prej tyre nuk zhvilloi paralizë. Ky zbulim duhet të ketë bërë tituj në të gjithë botën, por lajmet e doktor Klenner ranë në vesh të shurdhër.
Më vonë, Klenner vërtetoi se doza të larta të vitaminës C gjithashtu mund të jenë efektive si trajtime për meningjit, pneumoni, fruth, hepatit dhe sëmundje të tjera virale dhe bakteriale. Edhe kafshimi i një gjarpri. Përsëri, vetëm përçmim nga profesioni mjekësor.
Çfarë do të thotë kjo për Amerikanët e Veriut? Pacientët me një diagnozë të koronavirusit duhet t’u jepet vitaminë C intravenoze dhe kjo do të shpëtojë jetë. Problemi është se shumica e mjekëve ende nuk pranojnë të besojnë se IVC është efektiv.
Unë nuk jam mjeku juaj. Por familja dhe miqtë e mi përdorin një formë pluhuri të vitaminës C që kam zhvilluar e cila lejon që doza të larta të konsumohen lehtësisht dhe që përmban lysine dhe magnez të nevojshëm. Pilulat e vitaminës C do të bëjnë edhe ato punë, por ju do t’ju duhej që të gëlltisnit shumë prej tyre. Filloni të merrni 2000 mg dy herë në ditë për të ndërtuar imunitetin. Nëse shfaqen simptoma të gripit, merrni 2000 mg çdo orë deri në tolerancën e zorrëve dhe vizitoni një mjek. Doza të mëdha C shkaktojnë jashtëqitje të lirshme (diarre). Por më mirë të ulesh në një tualet, sesa nën një gur varri.

Dr. Ken Walker (Gifford-Jones) është i diplomuar në Universitetin e Torontos dhe Shkollën Mjekësore të Harvardit. Ai u trajnua për kirurgji të përgjithshme në Strong Memorial Hospital, University of Rochester, Montreal General Hospital, McGill University dhe për Gjinekologji në Harvard. Ai gjithashtu ka qenë një mjek i përgjithshëm, kirurg i anijes dhe mjek i hotelit.

editor

Related Articles

1 Comment

Avarage Rating:
  • 0 / 10
  • Majlinda , November 4, 2020 @ 12:07 pm

    Pershendetje Denisa,

    Me jeni bere pjese e jetes. Nuk rri dot pa lexuar gjerat e mrekullueshme qe ju i servirni njerezve.

    Ju pergezoj 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *