Gjethet e mollës kundër qelizave të kancerit në mushkëri, mëlçi dhe zorrë

Gjethet e mollës kundër qelizave të kancerit në mushkëri, mëlçi dhe zorrë Shtatë komponime të nxjerra nga gjethet e mollës…

Magnezi, një ushqim dhe një ilaç

Shkaqet e mangesise se magnezit Ushqimi i perpunuar, i procesuar, ushqimi i fresket i paket Uji i demineralizuar Reduktimi i…

Dr. Oz: Çaji i xhenxhefilit në vend të Naproxen-it, për dhimbjet e kyçeve

Dr. Oz: Çaj gjethe papaja në vend të Naproxen-it, për artritet Kirurgu kardio-torakal, doktori i famshëm amerikan, me origjinë turke,…

Maksimum nga karota, domatja dhe panxhari

Maksimum nga karota, domatja dhe panxhari Te dashur lexues! Une e di qe secili nga ne nuk e ka gjithnje…

‘Kali i Trojës’ që shkatërron viruset e hepatitit B dhe C

‘Kali i Trojës’ që shkatërron viruset e hepatitit B dhe C Botuar tek Molla e Shendetit janar 2015 Kurkumin parandalon…

Ja pse fushat e mbjella me lir janë të bekuara!

Ja pse fushat e mbjella me lir janë të bekuara! Vaji i farave të lirit është vaji më i shëndetshëm…

Si duhet të ushqehen njerëzit në moshën e vjetër sipas mjekësisë Ayverdic!

Që të jeni më të rinj, hani ushqime të reja-te freskëta dhe rralloni ushqimet e vjetra Ushqime për pastrimin e…

Aty fshihet substanca, që rikthen rininë e gjunjëve 

Ushqimet ku gjendet Acidi Hyaluronik për të lubrifikuar kyçet dhe lehtësuar dhimbjet Nga Dr. David Williams Ka një marrëveshje të…

Kardiologu: Angina, dhimbja në gjoks, e lidhur me mangësinë e magnezit

Kardiologu: Angina, dhimbja në gjoks, e lidhur me mangësinë e magnezit Dr. Sinatra tregon përfitimet nga magnezi dhe diagnozat e…

Kakia, mbrojtja natyrale nga rrezatimi radioaktiv

Ky frut mbron nga efektet negative të diagnostikimeve spitalore dhe kimioterapisë Nisur nga rrjedhojat e ngjarjeve të Nagasakit, Hiroshimës dhe…