Gabimet që bëjnë pacientët e Covid-it

Gabimet që bëjnë pacientët e Covid-it Ndersa jane duke ndjekur mjete shtepie dhe trajtime te tjera qe quhen vitamino-terapi, ne…

A kam nevoje te marr kalcium si suplement per kockat?

A kam nevoje te marr kalcium si suplement per kockat? Perpara sesa te marresh receten me kalcium nga mjeku yt,…

Një diskutim rreth çajit jeshil, çajit të zi dhe kafesë

Nëse kafeja është e dëmshme, po çaji i zi dhe çaji jeshil? Çaji i zi dhe jeshil: Dallimi është më shumë…

Mban dietë dhe i shkakton vetes aritmi. Analiza e një rasti

Mban dietë dobësimi dhe i shkakton vetes aritmi. Analiza e një rasti Nga Denisa Kona Lexuesja thotë: Herë pas here…

A ka nevojë trupi i njeriut për sheqer?

A ka nevojë trupi i njeriut për sheqer? LEXUESI: A ka lindur sheqeri, sikurse ushqimet e tjera, si nevojë e…

Si të frenojmë oreksin e tepërt! Karantinë pa shtuar në kandar!

Si të frenojmë oreksin e tepërt! Karantinë pa shtuar në kandar! Rregjimi i ri i jetesës, karantina e detyrueshme për…

A është bulmeti vërtet i keq ndaj viruseve të gripit dhe COVID-19?

A është bulmeti vërtet i keq ndaj viruseve të gripit dhe COVID-19? Këtu çmontohen thashethemet që qarkullojnë në internet, informacionet…

Si eshte e verteta rreth temperatures ku jeton Koronavirusi i ri?

Pyetje nga lexuesi: Disa thone qe me rritjen e temperaturave, virusi do te vritet, nuk jeton me. Disa te tjere…

Pse shafrani i Indise nuk m’i heq dhimbjet e reumatizmes si ilaçi Naproxen?

Pse shafrani i Indise nuk m’i heq dhimbjet e reumatizmes si ilaçi Naproxen? Pyetja e lexueses: Kam mesuar se shafrani…

Patate e bardhë + karotë = Patate e ëmbël

A eshte patatja e embel me e shendetshme se patatja e zakonshme? A e rekomandoni ju kete, pasi ne treg…