Studiuesit japonezë: Veshjet e lirit shpejtojnë shërimin e plagëve pas operacionit

A mund të shërojë një copë pëlhure? Studiuesit japonezë: Veshjet e lirit shpejtojnë shërimin e plagëve pas operacionit     …

Panxhari i kuq ndihmon fëmijët të fitojnë betejën me leuceminë

Rezultatet e një studimi kanë treguar se nevojitet konsumi i 2 lugëve gjellë me pure panxhari Ky është një informacion…

Lëkundet pushteti i qumështit, as kockat nuk i mbron, madje…

Lëkundet pushteti i qumështit, as kockat nuk i mbron, madje… Epidemiologu Berrino: Reklamat e qumështit si parandalues i thyerjes së…

Caji Alpin, fuqia e shkëmbit për ankthin dhe lemerinë

Caji alpin, fuqia e shkëmbit për ankthin dhe lemerinë Bima forcon sistemin e metalothioninës, heq metalet toksike nga trupi, forcon…

Vitaminë C në vend të lazerit dhe kirurgjisë së syrit

Ulja e presionit të syrit me Vitaminë C shpëton nga verbimi Ky artikull është botuar tek “Revista e Mjekësisë Orthomolekulare”,…

Studimet kanë provuar llojin e gabuar të Niacinës

Qëndrimi i FDA-së dhe kardiologëve Dr. Sinatra, Dr. Levy dhe Dr. Davis mbi parandalimin e ngjarjeve kardiake, me Vitaminën B3…

Propolis dhe fara e zezë rikthyen funksionin normal të veshkave dhe pankreasit

Studiuesit tregojnë efektin e dy produkteve natyrore në përmbysjen e komplikacioneve të diabetit Diabeti mellitus (DM) ës htë një sëmundje…

Bluja mbretërore e bimës, që ndalonte marramendjen e detarëve, konfirmohet nga studimet edhe për kujtesën dhe isheminë e trurit

  Flota Ilire dallonte për anijet e saj të lyera me blunë mbretërore të mëtrikut, e cila simbolizonte në Europë…

Përfitimet e Aloe Vera-s në stomatologji

Një jetë histori: Nga plagët e ushtarëve të Aleksandrit të Madh, tek shërbimi dentar sot Murgesha e famshme mesjetare, dijetarja…

Kërcënimi i ri për shëndetin publik: Kandida auris, një infeksion fatal, më i tmerrshëm se kandida albikans

Mësoni faktet për një myk vdekjeprurës, që nuk i përgjigjet medikamenteve të njohura dhe po shkakton shpërthime në gjithë spitalet…