Terapia e Vitaminës C, superdoza fshin sëmundjet e zemrës nga globi

Kjo është terapia e pastrimit të arterosklerozës, e patentuar nga nobelisti, Linus Pauling Një nga 20 shkencëtarët më të mëdhenj…

Gjigandi amerikan Vitamina C, një nga substancat më të sigurta të natyrës

Babai i Vitaminës C, Linus Pauling: “Sa më shpejt ta filloni, aq më shumë rriten shanset e shpëtimit ” “Vitamina…

Shërimi i sëmundjeve mendore ka bërë prapakthehu

   Një Intervistë me psikiatrin Prof. Abram Hoffer nga neuropsikiatrja Sheila J. Rogers Neuropsikiatrja PhD. Sheila Rogers, themeluesja e Shoqatës…

Si ta merrni Vitaminën B3 për depresion dhe ankth

Kjo vlen për ata që nuk suportojnë dot efektin e nxehtë të Niacinës, për t’i ndihmuar që të mos e…

Dr. Bush: Vitamina C heq zgjerimin e aortës dhe enëve të gjakut në tru

Shkencëtarët pro alternativës jo-toksike, me përfitime të mëdha për shëndetin publik Një gafë historike refuzimi i Vitaminës C!” Refuzimi i…