editor

Kirurgu luan në piano, para se të kryejë operacionin e syve

Kirurgu luan në piano, para se të kryejë operacionin e syve Efekti i muzikës klasike të luajtur live në sallën…

Muzika e Moxartit dhe e Shtrausit ulin presionin e gjakut dhe relaksojnë enët e gjakut

Muzika e Moxartit dhe e Shtrausit ulin presionin e gjakut dhe relaksojnë enët e gjakut Ka qenë e njohur për…

A është bulmeti vërtet i keq ndaj viruseve të gripit dhe COVID-19?

A është bulmeti vërtet i keq ndaj viruseve të gripit dhe COVID-19? Këtu çmontohen thashethemet që qarkullojnë në internet, informacionet…

Një lajm i mirë: COVID-19 shkatërrohet nga dezinfektantët, më lehtë se shumë viruse të tjera

Një lajm i mirë: COVID-19 shkatërrohet nga dezinfektantët, më lehtë se shumë viruse të tjera Çfare mund te bejme me…

Si të ndaloni së prekuri fytyrën tuaj, për të minimizuar përhapjen e koronavirusit dhe mikrobeve të tjera

Si të ndaloni së prekuri fytyrën tuaj, për të minimizuar përhapjen e koronavirusit dhe mikrobeve të tjera 19 Mars 2020…

Ndriçimi i keq na bën të sëmurë, shkakton dhe mpiksjen e gjakut

Dr. Ott: Pa dritën e diellit, nuk nxjerrim dot energji nga materialet ushqimore Kjo është një intervistë e Dr. John…

Sistemi imunitar i fortë, një shpëtim apo rrezik në infeksionet e rënda virale dhe bakteriale?

Sistemi imunitar i fortë, një shpëtim apo rrezik në infeksionet e rënda virale dhe bakteriale? Materiali i meposhtem mori shkak…

Infeksionet dhe imuniteti: Studiuesit po kërkojnë zgjidhjen, që ‘mishi të piqet dhe helli mos digjet’

Infeksionet dhe imuniteti: Studiuesit po kërkojnë zgjidhjen, që ‘mishi të piqet dhe helli mos digjet’ Inflamacioni është linja e parë…

4 armë të kombinuara kundër virusit kinez dhe çdo infeksioni tjetër jetëkërcënues

4 armë të kombinuara kundër virusit kinez dhe çdo infeksioni tjetër jetëkërcënues Ky eshte momenti kur edhe njehere, edhe njehere…

Qeveria Shanghai zyrtarisht rekomandon vitaminë C për COVID-19

Qeveria Shanghai zyrtarisht rekomandon vitaminë C për COVID-19 Te dashur lexues te Molles se Shendetit dhe te Mjekesise Ortomolekulare! Te…